Respekt a sebedůvěra

3. února 2010 v 15:17 | Lena |  NH
Respekt a sebedůvěra

Respekt a sebedůvěra jsou skutečnými kořeny vztahu mezi koněm a trenérem. Bez tohoto vztahu nelze nic dokázat, a pokud nebudou jeho kořeny pevně uchyceny, bude docházet k mnoha problémům. Vím, že respekt znamená soustředěnou pozornost, důvěru a kontrolu. Sebedůvěrou zde myslím spíš to, když člověk přesně ví, co chce, rozhodně o to usiluje a tuto jistotu i rozhodnost vyjadřuje v každém svém slovu i činu. Koně na takový druh sebedůvěry reagují, a tak hraje svou roli v ohradě i v sedle. Jezdec musí mít víc než jen fyzické schopnosti.


Jeho mysl se musí neustále soustředit na jemné aplikování tlaku a uvolnění.Navíc si musí být za všech okolností vědom okolního prostředí a vnímat rušivé podněty, které by mohly odvést pozornost koně od vykonávané práce. Je třeba myslet na přestávky, v tom momentě dochází k uvolnění a učení. Koně se učí z uvolnění ! Netrpělivost je problém vycházející z ega. Chyby jsou nedílnou součástí procesu učení a lidé, kteří nedělají chyby, se nikdy nenaučí nic nového ! Práce s koňmi může v člověku změnit více než jen charakter !!! Uvědomil jsem si, jak velký vliv mají koně na můj pohled na svět. Život je stejný jako práce v kruhové ohradě, někdy rychlý, jindy pomalý.

Udělej ty špatné věci obtížnými a správné věci jednoduchými

Jezdec je ten kdo ví jak kůň přemýšlí. Každý se může učit a používat tréninkových metod a technik jak chce, ale přesto bude jeho výcvik takový jaký odpovídá jeho přirozenosti. Udělejte ty špatné věci obtížnými a správné věci jednoduchými. Dejte koni čas pracovat chvíli na špatných věcech a pak ho poopravte. Jsou to malé věci, které děláte, ale udělají velký rozdíl. Koně chápou a učí se opakováním. Jejich myšlení jim zcela nedovoluje rozumět všemu hned jak jim to ukážeme. Porozumí tomu když jim to ukážeme častěji. Jakmile s ním poprvé pracujeme, zasíváme semínko a po několikerém opakování máme vytvořený zvyk. Opakování je logikou koní. Kůň neudělá nic, co by nám předem nepověděl. Koně mají vrozenou citlivost, kterou jsou schopni učit se číst člověka !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CoWgirl ♥ Sbííííí ♥ CoWgirl ♥ Sbííííí ♥ | 3. února 2010 v 16:02 | Reagovat

krásnýýý článečky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama