Natural Horsemanship-Úvod

3. února 2010 v 15:07 | Lena |  NH
Horsemanship, cesta jak se svým koněm komunikovat.
Cítění Řeči Těla = Pravdivý Horsemanship

Horsemanship je starý jako sám původ koně.Tak, jak vznikala nová plemena koní, vznikaly nové pomůcky a metody výcviku, ale řeč těla, kterou používají koně ke komunikaci a spolupráci, se pomalu vytrácela.

Chcete-li pochopit, co vám kůň říka řeči těla a jak silné je toto sdělení, musíte vnímat všechny tyto signály najednou a vaše reakce těla jim musí odpovídat.
Stále se učím koňskou řeč těla a pochybuji, že se nějaký člověk někdy naučí číst řeč koní tak, jak to umí jenom koně!

Přesto si řeč můžete osvojit natolik dobře, abyste nejprve získali pozornost koně a pak jej naučili, aby vás respektoval nikoli ze strachu a bázně, nýbrž na základě důvěry a discipliny.
Mnohokrát ignorujeme signály svého koně, Změňme to!!! Spoustu odpovědi je v této metodě.

Co je to Natural Horsemanship?
Bylo jen málo lidí, kteří dokázali skloubit psychickou a fyzickou stránku koně k jeho beznásilnému výcviku. Jeden z těchto mála lidí byl Tom Dorrance, který sbíral zkušenosti nejen na rodinném ranči, ale i v okolí. Byl schopen vnímat a naslouchat i té nejmenší reakci koně. Tento muž byl otcem Natural Horsemanshipu a byl pojmenován právníkem koní.

Natural Horsemanship je přirozená komunikace mezi člověkem a koněm pomocí přírodní metody bez násilí k dosažení dokonalého partnerství.

Horsemanship je postaven na důležitých bodech:
  • Řeč těla
  • Pozornost
  • Respekt - disciplína (ne strach!)
  • Důvěra
  • Čas
Horsemanship je psychický a fyzický výcvik koně. Cesta je to dlouhá. Každý kůň bude jinak reagovat a bude jinak citlivý, proto si vždy musíme všímat a naslouchat jeho reakci. Důležité je snažit se myslet jako kůň a nepřizpůsobovat koně myšlení lidí. Celý postup je založen na tlaku a uvolnění. Kůň se učí z uvolnění!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama