Jízda bez sedla

17. ledna 2010 v 14:13 | Lena |  VÝCVIK KONĚ
JÍZDA BEZ SEDLA

Doporučuji všem. Nováčkům i pokročilým. Tak se naučíte nejlépe sedět, napnout kříž a hlavně držet rovnováhu. Nemáte třmeny a proto se nemáte do čeho opřít. Z toho důvodu je jízda bez sedla těžší, ale pohodlnější. Čím méně bude věcí mezi hřbetem koně a jezdcovým zadkem, tím lépe, a také jezdec se musí víc snažit udržet se na hřbetě koně. Takže kdykoli můžete, jeďte bez sedla.


Nasedání na koně bez sedla je poněkud akčnější. Na koně můžete naskočit.
Jízda bez sedla je trochu namahavější, krok ale zvládne každý.
Klus je nejhorší pro začátečníky i se sedlem. Bez sedla je to hotová noční můra. V tomto chodu má začátečník největší šanci, že spadne.
Ve cvalu jezdec musí vynakládat mnohem větší úsilí aby se udržel na hřbetě koně. Po čase už to ale bude hračka.
Trysk bez sedla není nic pro amatéry. Rychlý pohyb končetin jezdce snadno vyvede z rovnováhy, což ovšem není případ jezdce na obrázku(se sedlem)
 Citlivější koně můžete brát dokonce i na ohlávku. Zlepší setím komunikace mezi vámi a koněm.
(Zde vidíte cval bez sedla a na ohlávce)
 
A takováto jízda vyžaduje fyzicky zdatného jezdce s dostatečnou dávkou sebedůvěry. Na této sérii obrázků vidíte skok na uzdečce a bez sedla.
Bez sedla se dají skákat i vyšší překážky, ale to již vyžaduje jistou zdatnost jezdce. Zde opora třmenů není nutná. Nejdůležitější je stisk stehen a kolen. Jezdec sedí v perfektním lehkém sedu.

I toto se může stát. Kůň odmítne skok, o němž se domnívá, že je nad jeho síly. Pokud haltne překážku jezdci bez sedla, riziko pádu jezdce se značně zvýší. Na tomto obrázku vidíte, že udržet se v takovéhle situaci není zrovna snadné, ale je to možné.

Image
Kopíruj pouze s ikonkou!
↓↓
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tynusk@ Tynusk@ | Web | 17. ledna 2010 v 14:22 | Reagovat

ahuuja :)) mám upe stejný dess xDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama