Jedovaté rostliny

17. ledna 2010 v 14:50 | Lena |  JEDOVATÉ ROSTLINY!
Starček přímětník, který je smrtelně jedovatý v suchém stavu,ve kterém ho koně ochotně přijímají. Způsobuje poruchy jater, projevující se až po určité době a přechází i k jejich akutnímu selhání.Tis červený je další smrtelně jedovatou rostlinou. Po konzumaci nastává okamžitá smrt. Někdy kůň uhyne ještě s větévkou tisu v hubě.Skořec obecný způsobuje u koní rovněž smrt, a to i po pozření malého množství. Většinou jej však koně odmítají pro jeho špatnou chuť.
Skořec obecný způsobuje u koní rovněž, a to i po pozření malého množství. Většinou jej však koně odmítají pro jeho špatnou chuť.
Štědřenec je pro koně smrtelně jedovatý po pozření kterékoliv jeho části, zvláště pak semen. U koně, který ho pozřel, se projeví nervové poruchy a pak dochází k úhynu.Vlnice rovněž paří mezi byliny pro koně velmi jedovaté. Výsledkem pozření je ochrnutí koně.
Vlnice patří mezi byliny pro koně velmi jedovaté. Výsledkem požití Vlnice je ochrnutí koně.
Čirok obyčejný obsahuje mnoho nitrátu a kyanidu, proto je silně toxický. U koní vyvolává poruchy dýchacích cest a může přivodit i smrt.
Pryskyřník je pro koně středně jedovatý. Pokud ho koním nepředkládáme s ostatní trávou ke krmení nasekaný, vyhýbají se mu díky jeho žlutým květům, které koně zřejmě odrazují. Pokud je ale pryskyřník v suchém stavu součástí sena, je pro koně neškodný.
Dub obsahuje ve svých listech a plodech - žaludech - velké množství taninu. Po konzumaci se vyskytují koliky, zácpa a bývají poškozeny i ledviny.
Rulík zlomocný způsobuje u koní svým obsahem atropinu rozšíření zornic očí, což je známkou otravy, při níž koně nejsou schopni stát.
Hasivka (kapraď)je pro koně toxická i v suchém stavu. Příznakem pozření této rostliny je spavost, držení zadních končetin od sebe a sražená záď. Nejjedovatější jsou mladé listy.
Třezalka je nebezpečná svým působením na světlou a bílou kůži koní., která se tak stává velice citlivá na sluneční záření a objevují se na ní velmi bolestivé popáleniny.
Přeslička způsobuje, že koně vrávorají a často se ani neudrží na nohou.

Javor červený je pro koně jedovatý hlavně v létě a na podzim. Otravu poznáte podle nažloutlé barvy sliznic, což je důsledek anémie.
Kdybych na něco omylem zapoměla,napište do komentářů;)
Kopíruj pouze s ikonkou!
↓↓
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TeUs.ShKa** TeUs.ShKa** | Web | 17. ledna 2010 v 15:40 | Reagovat

jéé to je hezkýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama