Barvičky koníků..

16. ledna 2010 v 18:00 | Lena |  BARVY KONĚ

Barvičky koníků

Albín - kůže bez pigmentu, srst bílá až slabě nažloutláPalomino (žluťák, izabela) - srst žlutá (světlá až tmavá), hříva a ocas stejné nebo světlejší (až bílé) barvy
Ryzák - červená srst v odstínech od světle červené až po téměř černou (světlý ryzák, ryzák, tmavý ryzák, černý ryzák), hříva, ocas a spodky končetin vždy stejné barvy, nikdy černé..


Plavák- srst žlutá různého odstínu (světlý plavák, plavák, tmavý plavák, šedý plavák-myšák), hříva, ocas a spodky končetin černé nebo šedočerné, typický je úhoří pruh na hřbetě.
Hnědák - hnědá srst s odstínem od světle hnědé po téměř černou (světlý hnědák, hnědák, tmavý hnědák, černý hnědák, šedý hnědák), hříva, ocas a spodky končetin černé. Černý hnědák je celý černý, jen v okolí huby a slabin je nahnědlý.
Vraník - celý černý, hříbata po narození modrošedá, černají až po vylínání..
Bělouš
- kůže pigmentovaná, srst a žíně bílé nebo převážně bílé. Tzv. leucismus = chlupy jsou normálně pigmentované, ale vlivem vzduchu v dřeňovém sloupci se jeví jako bílé.
- vybělující se rodí jako černí nebo hnědí, postupně vybělují do bílé nebo se vybělování na určitém stupni zastaví (bělouš šedý, černý, žlutý, medový atd.). Bělouši v různém stupni vybělování mají většinou světlejší hlavu než ostatní tělo.
- nevybělující - jsou to vlastně hnědáci, ryzáci a vraníci s velkou příměsí bílých chlupů po těle. Hlava, někdy i část krku je bez bílých chlupů. Od vylínání hříběcí srsti svou barvu již nemění

pstružák-

Strakoš - jsou vlastně také hnědáci, ryzáci a vraníci, u kterých se vyskytují po těle různě velké nepigmentované oblasti s bílou srstí.

Apaloosa-
Kopíruj pouze s ikonkou!
↓↓
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama